Parson Russell terrier and Comondor Obojky a vodítka Venchim

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell teriérů a komondorů

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019
2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014

15.12.2023 ZÁVĚR ROKU

Vážení přátelé, příznivci a milovníci našich čtyřnohých chlupáčů,
s Novým rokem přichází nové začátky a příležitosti a já opravdu doufám, že pro nás bude veselejší, než ten předchozí. Jako člověk jsem vyrostla, neskutečně, ale byla to proměna bolestná a nesmírně náročná.
Ráda bych Vám všem tedy popřála jen to nejlepší pro Vás a vaše čtyřnohé kamarády, radost, lásku, spokojenost. Ať se Vaše domovy naplní smíchem ze všech těch psích lumpáren, hřejivými chvílemi při mazlení na gaučích a bezpodmínečnou láskou.
Děkuji za Vaši podporu a za to jaký svět tvoříte pro mé chlupaté odchovance.

16.10.2023 FLY *25.5.2012 - † 16.10.2023

Věřím, že bytost se má narodit doma a doma taky umřít. Obklopená těmi, kdo ji milovali, obklopená všemi těmi společnými příběhy. V klidu a lásce. Je to hodnota, kterou chci předávat i svým dětem. I když je to velmi náročné, i smrt patří do života. A proto měly na výběr zda chtějí Fly doprovodit s námi. Byli úžasní a nemohla bych být pyšnější.
Fly nám přestala chodit a po několika týdnech, stavů nahorů a dolů, jsme nakonec zjistili, že má nádor podél páteře, v páteřním kanálu i kostech, se kterým už nelze nic dělat. V mnoha věcech na světě stále tápu, ale tohle není jedna z nich. Tady mám JASNO, ty které miluji trpět nenechám. Já to zvládnu a Fly už je doma, tam kde bydlí všechny duše.
Děkuji Ti, že jsem mohla být součástí Tvého života. Byla jsi FAMÓZNÍ

21.9.2023 NAROZENINY VRH "A" MYWAY

Změna působiště chovatelského klubu a můj první vrh pod novým klubem a novým jménem chovatelské stanice. MyWay – Má Cesta. Tolik jsem se bála, co bude, jestli to zvládnu, jestli mě lidé neodsoudí, jestli pro svá štěnda dokážu najít ty pravé domovy, i když už nechovám pod FCI. A bála jsem se úplně zbytečně. Bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Takže díky Áčka, bez Vás bych to nezvládla. Přeji Vám všem 6ti k Vašim 4. narozeninám, aby vaše tlapky neztrácely rychlost a ocásky vám stále vesele máchaly vzduchem.

25.7.2023 NAROZENINY VRH "A" BEAUTIFUL COLD HILL

Mému úplně prvnímu vrhu je dnes 8 let. Páni! Pokud vím, tak Arctic „Sony“ (tady v Čechách) i Arley „Pommi“ (ve Finsku) se těší dobrému zdraví. Aegon se v roce 2020 na naháňce nakazil Aujezskyho chorobou a zemřel. Přeji mu tedy vše nejlepší tam nahoru a prosím ho, aby dával na brášky pozor. Sonymu s Pommim přeji spousty dalších zdravých let a žádné nehody, ani náhody.

14.6.2023 NAROZENINY VRHU "C" BEAUTIFUL COLD HILL

Chase a Catch, 2 lumpíci, kteří se narodili v mém třetím FCI vrhu ještě pod chovatelskou stanicí Beautiful Cold Hill. Jejich tatínek pochází z Finska a je to syn Lakua, tatínka mého vrhu „B“. Pokud vím, Catch i Chase bydlí stále v Praze a mají se skvěle, za což jsem nesmírně ráda. Tak Vám chlupáči přeji jen to nejlepší k Vašim 4. narozeninám, dostatek prostoru pro běhání a skákání a spoustu lahodných dobrot a měkkých pelíšků.

6.6.2023 VZPOMÍNÁME

Dnes by bylo Bearklymu 16 let. Po události s Hodorem jsem nějaká na měkko a upřímně to úplně s přehledem nedávám. Ale to je asi život, že...že se všichni jednou se svými čtyřnožci dostaneme do bodu, kdy začnou odcházet za duhový most a….a pak už jsme tu bez nich…

27.5.2023 HODOR *28.5.2014 - † 27.5.2023

Tohle je pro mě zatím tak nepochopitelná událost, že nejsem schopná k ní vůbec něco napsat.
Takže třeba časem…

25.5.2023 FLY MÁ NAROZENINY

Má malá milovaná a stále veselá raketka slaví dnes své 11. narozeniny. Je až neuvěřitelné jakou energií Fly stále oplývá, pořád je jak štěně, veselá, hravá, miluje lidi. Kdyby mohla, tak Vám láskou vylíže i mozek z hlavy. MILUJU JÍ, tohle je ten pes, kterého potkáte jednou za život. A zraje jako víno. Zpočátku pro mě nebylo úplně snadné si k ní najít cestu. Ale teď, teď už vidím jaké úžasné kvality nese a jak moc je jedinečná! Tak snad tu s námi lásko budeš ještě spoustu let ve zdraví budeme si spolu užívat chvíle plné mazlení, procházek a her.

28.4.2023 POZDRAVY OD VRHU „D“

Jsem velmi šťastná, všem holkám z našeho pipi GANGU se daří dobře a rostou nám do krásy.

25.3.2023 VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA UŽ JSOU VE SVÉM DOMA

DAKOTA odjela ke své rodině, kde se bude snažit přivést k „životu“ svého staršího kámoše. Doufám, že to s ní chlapík zvládne :D. Bydlet bude u nás v Čechách. DARCY odjela do Německa k Daniele a Andreasovi, kteří mají Toma – tatínka tohoto vrhu. DOUBLE bude také bydlet v Německu a to zase se svou tetičkou, u rodiny, která má Xii sestru. Tak...a jsme doma sami :D

18.3.2023 ODJELA DEVA A DIGI

Do nového domova odjela i DEVA a DIGI. DEVA byla jako tajný dáreček pro rodiče. Ale nebojte, promyšlený a s nadšením přijatý. DEVA bude bydlet na usedlosti s dalšími kamarády pejsky, koníky a kozlem :D. No a DIGI? Zájemci, které měla se, tak nějak, neustále střídaly až nakonec...jede domů ke svému nevlastnímu bráškovi COOKIMU z vrhu „C“ MyWay (Xia & Brad).

15.3.2023 PIPI GANG PRCHÁ DO NOVÝCH DOMOVŮ

Hromada zařizování k následujícím odjezdům Pipi GANGU, smlouvy v češtině, angličtině, vše zkontrolovat, zabalit, připravit, vytisknout...Se synem ještě k lékaři, na třídní schůzky a….DEE, která dnes měla odjet schytala jednu pořádnou psí přes oko...tááákže ještě na veterinu. Naštěstí je očičko v pořádku a mělo by se během pár dní zahojit. Chtěla jsem si DEE nechat ještě doma, ale její rodina si ji už statečně veze domů. Děkuji Angie a Georgi a přeji Vám s Daisy DEE spoustu radostných chvil. DEE bude zůstávat v Čechách a bydlet v Praze.

23.2.2023 NAROZENINY VRH C MYWAY

Poslední únorové narozeniny v naší chs :D. Tentokrát je slaví Cinnamon & Cookie z našeho "C" vrhu MyWay. Těmto dvěma lumpíkům budou teprve 2 roky. Cookie se na nás přijede o víkendu podívat, tak se moc těším, od jeho odchodu do nové rodiny jsem ho totiž, kromě miliónu fotek, neviděla. Cinnamon, ta zůstala doma, tak tu vidím každý den, někdy i milionkrát :D :D :D.

20.2.2023 PIPI GANG

Náš vrh "D" MyWay jsme provozně nazvali Pipi GANG, protože je to opravdu 6 pipinek :D. Daří se jim skvěle, rostou do krásy a síly, mám velikou radost. Dvě holčičky putují do Německa, jedna ještě hledá to své doma a zbytek zůstane u nás v Čechách. Jinak dodávání novinek na web je pro mě krapet pomalé, jelikož si správu webu nedělám sama, a proto pokud chcete, sledujte pro aktuálnější info i můj FB profil.

9.2.2023 NAROZENINY VRH "B" BCH

Další únorové narozeniny u nás slaví náš vrh "B" BCH. Holkám je dnes 6 let. Po smutné zprávě z minulého měsíce už sice Broke běhá za duhovým mostem, věřím ale, že o to déle tu zůstane zbytek party!! Holky, přeji Vám jen to NEJ NEJ NEJ !!

6.2.2023 XIUŠKA MÁ NAROZENINY

Naší Xie vom Hatzenbach je dneska už 6 let! Tak neskutečně to letí, úplně si pamatuju, jak byla malé 6ti měsíční štěndo, když k nám přijela. No...nebudu se tu rozplývat, že jo... :D. Takže nám oběma přeji, ať spolu strávíme alespoň ještě jednou tolik času. Kdo by totiž vymýšlel ty její ptákoviny!!

27.1.2023 ZA DUHOVÝ MOST

Za duhový most dnes odešla Broke Beautiful Cold Hill. Při naháňce na černou zvěř bohužel narazila na kňoura...a utržila vážná zranění, kterým bohužel podlehla. Když dávám štěně na práci, je to vždycky risk, ale smrtelná zranění se mohou stát i při jiných psích aktivitách/sportech stejně jako tady. A ona zemřela při tom, co milovala a v čem byla SAKRAMENTSKY DOBRÁ. Troufám si bez nadsázky říci, že mezi Parsony to byla NEJLEPŠÍ pracovní fena v zemi. Jejímu majiteli patří velký díky za její vedení a péči o ni, protože ta byla opravdu na excelentní úrovni. Díky Jirko!

20.1.2023 BEAUTY MÁ NAROZENINY

Jediné štěňátko z mnou dlouho plánovaného vrhu po Fly a Rafíkovi. Druhý vrh v mé nové Chs MyWay. A jak krásně to vyšlo, že tahle nádherná fenka, tolik podobná Rafíkovi může nést jméno Beautiful, tedy krásná. A tak tahle sněhová kráska letos slaví své 3. narozeniny, což už bych, i pro teriéra, definovala jako počátek DOSPĚLOSTI :D. Tedy všechno nejlepší Beauty a užívej si u sebe v horách se svou smečkou to nejkrásnější.

19.1.2023 NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA

Ve čtvrtek ráno se Xia začala chystat k porodu a v půl 2 odpoledne už jsme na svět přivítali první štěňátko, fenečku. O půl hodiny později přišla další a další a další :D. Takže nakonec máme 6 holek!!! Všechny jsou v pořádku a mají se čile k světu. Xia zvládla vše úžasně, jen s tou největší holčičkou bylo třeba malinko pomoci. No není divu, je to fakt cvalík :D.

10.1.2023 RAFÍK MÁ NAROZENINY

Letos už 9té. A já Ti, můj čtyřnohý kamaráde, přeji jen to nejlepší. Hlavně spousty dobrot, i těch ukradených dobrot (protože Rafík, kdybyste to nevěděli, je velmi shánčlivý tvor, co se jídla týká :D), a pak samozřejmě co nejvíce hodin pod peřinou, naběhaných procházek a dalších dobrodružství s námi všemi.

5.1.2023 PÁR MALÝCH KRŮČKŮ VEN

Během vánočního času jsem se nořila spíše do hloubek a potřebovala trávit čas s rodinou, přáteli...hezky uzemněná, přítomná a v klidu rozjímat. Hodiny "ležet na gauči a drbat ty naše psí prdelky". Žádné sociální sítě a koukání co 10 minut na mobil.

Březost Xiušky se nám potvrdila a je nad slunce jasné, že štěňátka se v bříšku klubou, ale raději jsem trávila čas s ní, než vypisováním novinek do on-linu. A teď malé info, na které jste všichni zvědaví :).
Tatínkem štěňátek je Wentdale Tom. O CHS Wentdale toho na Googlu moc nenajdete :D No jo, nejsme všichni na sítích, ani v této moderní době. Tom se narodil v UK pod JRTCGB, kde i vyrůstal. Loni na jaře si ho koupila a dovezla CHS vom Hatzenbach v Německu, odkud pochází i moje Xia. Tom je mladý pes, typický russell, aktivní, veselý, učenlivý. Co se týká zdraví, má za sebou klubem povinné zdr. testy a pak také testy povahové. Oficiální loveckou zkoušku zatím nemá, ale pracuje se na tom ;).

1.1.2023 NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

Všem dobrým lidem do dalšího roku přejeme jen to dobré!

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: radka.darinova@gmail.com

FB My Way Terriers Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com