Parson Russell terrier and Comondor Obojky a vodítka Venchim

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell teriérů a komondorů

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019
2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014

Lovecká sezóna 2018/2019

Letošní lovecká sezóna se velmi vydařila a já děkuji svému muži, který to vše oddřel sám, když jsem se já s dětmi válela doma :P. Naši psi se zúčastnili pod hlavičkou Lovecké smečky Křivokláský Bull mnoha naháněk po celé České republice, což byla skvělá příležitost poznat nová místa, nové přátele. Na focení není úplně čas, fotky jsou často za šera, tmy a rozmazané... dostalo se nám ale krásného videa z jednoho společného lovu, které můžete shlédnout níže. Kdo je bílý, je náš pes, vyjma Broke, ta už není naše, ale Jirky Růžičky, který Loveckou smečku Křivoklátský Bull vede. Po ukončení sezóny společných honů jsme stihli i pár úspěšných norování v přírodě a teď nás čeká chvilka letního poflakování.

28. 7. 2018 Klubová výstava Jack a Parson Russell Teriér Konopiště

Stejně jako každý rok, i letos jsem byla na tuto výstavu velmi zvědavá. Již na první pohled bylo přihlášeno o poznání méně psů, což nám vůbec nevadilo, ba naopak. Člověk se alespoň nemusel prodírat davy lidí, a posuzování a celkově celá výstava měla spád. Do výstavního kruhu se z naší posádky letos podíval Raf, Xia, Burn, Broke a měli jsme také možnost shlédnout Jalapenos Red Chilli Killers Hole - Rafíkovu dceru. Posuzování paní rozhodčí bylo k mému překvapení velmi profesionální. I když výběr vítězných psů nebyl můj šálek kávy, paní rozhodčí posuzovala objektivně a pravdivě. Každého psa si projela velmi pečlivě a neopomněla nic zkontrolovat. Možná se to zdá zvláštní a myslíte si, že by to takto mělo být standardem, bohužel ale není, a přesto, že se jedná o lovecké plemeno, málo kdo z rozhodčích ho umí posuzovat i po stránce funkčnosti. Za mě tedy veliké díky.
Krom výstavy jsme si užili i společnosti našich odchovů a jejich páníčků, kamarádů, známých a celkově velmi příjemné letošní atmosféry. A protože byla v nabídce i možnost vyšetření některých zdravotních testů, zúčastnili jsme se i těch.

Burn BCH, třída otevřená - V1, CAC, PL 0/0.
Bohužel Burn chybí 4x P1, a tak nebude zařazena do chovu a zůstane "jen" pracovním psem.
Broke BCH, třída mladých - V, PL 0/0, DOV neg.
Xia Vom Hatzenbach, třída mladých - V, PL 0/0, BAER +/+
Cuchulann Raf, třída otevřená - V3

21.7.2018 Badger, Burn a Broke BCH složily NZ


Úspěšná sezóna Broke BCH

Broke BCH nám dělá velikou radost. Její první sezóna skončila s výsledkem 18 společných naháněk a 7 chvatovaných kusů černé zvěře (společně s dalšími členy její smečky) v rozmezí 15-90kg. Je to holka šikovná. Uvidíme ještě, zda se jí bude chtít také takhle pěkně norovat. Velké díky patří jejímu majiteli Jirkovi Růžičkovi.

Leden 2018 - Finsko

Na začátku roku jsme se rozhodli zkontrolovat naše odchovance Arleyho (Pommi) a Berretu (Pipsu) ve Finsku. Sbalili jsme tedy všechny naše psy a děti a vyrazili autem směr sever. Ve Finsku jsme strávili krásných 14 dní a měli jsme se více než úžasně. Z Berretky vyrostla úžasná psí slečna, která zdědila nejenom krásu, ale i lovecký um svých rodičů a na svém kontě má již vynorovaných několik lišek a psíků mývalovitých. Arley už také není žádný mladý psík, ale pořádný kus psa a i on dělá svými loveckými výkony páníčkům radost. Bylo moc fajn je vidět a strávit s nimi nějaký čas. Kromě Aerlyho a Berretky jsme viděli i tatínka našeho vrhu B, jak jinak než při práci :D a i my si byli s naší bandou trochu zanorovat. Veliké díky patří Hanně a Gustavovi, kteří se o nás tak krásně starali, bez nich by to prostě nešlo.

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: radka.darinova@gmail.com

FB My Way Terriers Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com