Parson Russell terrier and Comondor Obojky a vodítka Venchim

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell teriérů a komondorů

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019
2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014

10.12.2016 Výlet do Finska

Před koncem roku jsme se vydali ještě na poslední výlet za hranice a to do Finského městečka Tähtelä. A co tam? Na "kontrolu" za naším Arleym, zkusit si zanorovat a kdo ví, třeba si přivézt i nějaké psí přírůstky. Náš Arley BCH tam během našeho pobytu úspěšně složil zkoušku na přírodní noře a našemu Rafovi se podařili vynorovat 2 psíci mývalovití. Zkrátka super dovča.

23.12.2016 V CHS Life Victory se narodila štěňátka

Po našem Rafíkovi a Boggi se narodila 4 krásná štěňátka v CHS Life Victory. Jsou to dva kluci a dvě holky, v barvách černo-bílé a bílo-hnědý. Přejeme mamince Bogče a chovatelce Lucce mnoho sil a těšíme se na nové zprávy. Kdybyste měl někdo zájem, oba kluci ještě hledají své nové pány.

26.11.2016 Rafík byl zapůjčen do CHS Killers Hole

Během měsíce listopadu jsme zapůjčili Rafíka Chs Killers Hole. Dolores Killers Hole alias Rozárka u nás byla na krytí už na jaře, ale přijela v nevhodný čas, a tak si rande museli zopakovat. Krytí proběhlo úspěšně a v druhé polovině ledna tak očekáváme 2-3 kousky. Rozárka je fenka menšího vzrůstu (31,5 cm), má splněné NZ a vyběhanou coursingovou a flyballovou licenci. Pokud byste o tato štěňátka měli zájem kontaktujte Michaelu Bálkovou nebo Chs Killers Hole.

17.11.2016 Raf bude mít svá první štěňátka

V sobotu k nám přijela na krytí fenka Boggi z chovatelské stanice Life Victory Lucie Chocholové. Tato černo-bílá kráska je velmi úspěšná nejen na poli výstavním, kde se stala šampionem krásy všech možných zemí i nezemí, ale také sportovním, kde nás se svou mladou vůdkyní skvěle reprezentuje v agility. Pokud byste o tato štěňátka měli zájem, neváhejte kontaktovat CHS Life Victory.

17.-18.9. 2016 Fall show Jack Russell Terrier Club of Denmark Vadum

Letos jsme se rozhodli navštívit ještě jednu pracovní výstavu, a protože v Německu už jsme byli 2x, proč nezkusit třeba Dánsko? :D. Víkend to byl opět skvělý, jak jinak, a my si kromě pár medailí z výstav odnesli i medaile za práci, protože v sobotu se naši čtyřnožci zúčastnili i tamních norovacích zkoušek.
Pravidla zkoušek tam mají poněkud odlišná od těch našich, a tak Raf byl vyhlášen jako nejlepší "stojící" pes dne a celkově byl na druhém místě s 66 body a Flája jako nejlepší "pohybující se" pes dne a celkově byla první !!! S počtem 69 bodů.
Nedělní výstavu posuzoval Ashley Daniels z Walesu a psíci dopadli takto:
Cuchulann Raf 1. místo třída otevřená, psi srst hrubá nad 31,5cm a celkově druhý nejlepší pes otevřené třídy a 4. místo ve třídě pracovní.
Fox Meadow's Firefly 1. místo třída otevřená, feny srst hladká pod 31,5cm a celkově 4. nejlepší fena otevřené třídy.

27.-28.8. 2016 15. Internationale Zuchtschau des DJRTV e.V. Steinhagen

Na poslední chvíli jsme se rozhodli jet ještě na jednu pracovní výstavu, tentokrát do německého klubu DJRTV e.V. a udělali jsme opravdu dobře. Víkend byl naprosto skvělý, kromě spousty nových a zajímavých informací jsme potkali celou řadu úžasných lidí a mohli vidět skvělé pracovní russelly. Naše Flája se v sobotním sranda závodu v poslušnosti umístila na 2. místě, na nedělní výstavě pak ve své třídě (třída otevřená hladké feny > 31,5cm) obsadila 3.místo. Rafík ve třídě pracovní (práce nad zemí) obsadil 2.místo, ve třídě otevřené (psi hrubí < 31,5cm) pak místo 1. a zároveň se stal i 2. nejlepším psem otevřené třídy. Závěrem pak dostal ještě titul res Best in Show !!! což je zatím náš největší úspěch.

29-31.7. 2016 - German Nationals PJRTCG Hohenwoos

Letos je to již po čtvrté, co jsme se vydali na Sommerfest německého pracovního klubu Parson Jack Russell Terrier Club of Germany. Rozhodčím byl letos Steve Allibone z Walesu a jeho oko bylo opravdu přísné. Proto pro nás bylo nesmírnou ctí, že se všichni naši psi umístili na stupních vítězů a navíc jak Flája, tak Raf postoupili až do závěrečného kruhu o Best In Show !!! Také náš Royal parson Bearkly zde našel své místo a to ve třídě Obedience, kde obsadil krásné 2. místo. No a krom výstavy si dali ještě Raf a Flája druhé kolo bonitace, kde si Flája obhájila známku Výborná a Rafík si na Výbornou polepšil, jelikož za svou tloušťku dostal loni Velmi dobrou :D. Fox meadow's Firefly - třída otevřená, feny hladké > 31,5cm 1. místo a celkově druhá nejlepší fena otevřené třídy. Cuchulann Raf - třída otevřená, psi hrubí < 31,5cm 1.místo a celkově druhý nejlepší pes otevřené třídy.

17.7.2016 - Speciální XIII. Výstava Psů Mladá Boleslav

Protentokrát jsme nechali doma parsony a vyjeli jen s Hodorem. Při Národní Výstavě Psů v Mladé Boleslavi se totiž konala Speciální Výstava Psů Pannonia klubu, který zastřešuje maďarská a rumunská pastevecká plemena. Ráno probíhala samotná výstava, odpoledne potom bonitace. A výsledky? V1, CAC ve třídě otevřené a splnění bonitačních podmínek s udělením třídy chovnosti I., takže té nejvyšší. Hodor je tedy již oficiálně chovným psem!!

26.6.-2.7.2016 Psí tábor Vrchlabí

Kam na dovolenou se psy? Nejlépe na psí tábor. A ne tak ledajaký...naším instruktorem byla skvělá Šimona Drábková a tématem byly pachové práce. Vzhledem k tomu, že Hodor je pes hlídací, nechali jsme ho doma hlídat a vyrazili jenom s teriéry. Krom neznámých tváří jsme se tam sešli i s jednou známou - Lenkou Zalabákovou a její Jasmínou Paleur, takže se bílí teriéři jasně chopili vedení. Celý týden byl naprosto úžasný, nabitý spoustou informací, pohodovou atmosférou a báječnými lidmi. Pokud někdo váháte kam na aktivní dovolenou se psem, psí tábor Vrchlabí je rozhodně tou správnou volbou

25.6.2016 - Aegon BCH "Ego" složil Zkoušky vloh, Lesní zkoušky a zkoušku ZVVZ

Náš odchovanec Ego se svým pánem opravdu nemarní čas. Do loveckého výcviku se pustili na plno a dělají nám svými úspěchy velikou radost. Nejprve na konci dubna složili v I.ceně Zkoušky vloh, poté opět v I.ceně Lesní zkoušky a teď i zkoušku ZVVZ na II.cenu. Radkovi a Egovi moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy.

7.5.2016 Zkoušky vloh

Další víkend a další psí akce. Tentokrát jsme ovšem nejeli na výstavu, ale skládat zkoušky vloh. Pro mě to byly první lovecké zkoušky (norovací opravdu nepočítám) a tréma byla opravdu veliká. Počasí nám ale přálo, atmosféra a rozhodčí byli naprosto skvělí, takže tréma rychle opadla a na konci dne ji vystřídala velká hrdost nad skvěle odvedenou prací našich psíků. Všichni tři Bobeš (Cuchulan BOMBER), Rafík (Cuchulann RAF) i Flája (Fox Maedow’s FIREFLY) složili zkoušky v I. ceně.

30.4.2016 Prague Expo Dog CACIB

Další jarní výstava je za námi a my jsme si ji velmi užili. Veliké díky Lence Zalabákové, bez které bychom si to neuměli vůbec představit!!
Rafík (Cuchulann RAF), třída otevřená, rozhodčí R. Kanás (SK): V2, res. CAC, res. CACIB
a Hodor (CHEROKEE Fehér Kócos), mezitřída, rozhodčí: Pouvesle Bernard (F): VD1

23.4.2016 MVP České Budějovice

Tento víkend jsme si udělali velice příjemný výlet směr jižní Čechy. V pátek jsme se jeli podívat na našeho odchovance Ega (Aegon BCH), který nám udělal velikou radost, protože z něj roste opravdový fešák. Odpoledne jsme se potom přesunuli do CHS Killers Hole, která nám poskytla skvělé zázemí před plánovanou sobotní výstavou. V sobotu pak samotná výstava, trocha focení a dloooouhá cesta domů. A výsledky? Náš Rafík (Cuchulann RAF) dostal od rozhodčí A. Auerbach (CZ) ve třídě pracovní známku VD1 a Hodor (CHEROKEE Fehér Kócos) v mezitřídě od rozhodčí B. Ovesné (CZ) známku V1, CAC, čímž splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion krásy!

28.1.2016 Zdravotní kolečko Rafa a Hodora

Během měsíce ledna jsme si s Rafem a Hodorem udělali pár výletů za pány doktory, abychom si splnili povinná/nepovinná zdravotní vyšetření do chovu. Hrdě tedy oznamujeme, že Cuchulann Raf je PLL, LOA a SCA Clear, PL 0/0, BAER+/+ a DOV neg. A Cherokee Fehér Kócos je DKK 0/0 a DOV neg.

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: radka.darinova@gmail.com

FB My Way Terriers Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com